17.-21.02.2014 "TAGASI KOOLI"

 

Hea õpetaja!

17.-21. veebruaril on tulemas „Tagasi kooli“ fookusnädal, kus loodame näha koolides üle Eesti enneolematut arvu külalisõpetajaid: teeme koos teoks 1 000 külalistundi!

Sel viisil soovime juhtida ühiskonnas tähelepanu haridusteemadele ja külalisõpetamisele, luua inimestele väljastpoolt kooli võimalusi saada väikegi kogemus sellest, mida tähendab õpetajatöö ning rõhutada, et kool ja ülejäänud ühiskond toimivad koostöös.

„Tagasi kooli“ meeskond koos strateegilise partneri Swedbankiga käivitab veebruaris ka laiema teavitustegevuse, millega kutsume inimesi erinevatelt elualadelt mõtlema õppetundidele oma elust, mida nad sooviksid õpilastega jagada. Nii kasvatame nende valmisolekut tulla kooli ning süvendame tunnetust sellest, et kooli kõrval on igaühel roll meie tulevase põlvkonna arengus. 

Kuidas osaleda

Kutsuge külalisõpetajaid oma kooli ning võimalusel leppige kokku tunde just ka fookusnädala ajaks, 17.-21. veebruariks. Külalistundide läbiviimise jaoks on lugematu arv võimalusi. Toome siin mõned näited.

* Kui tegutsete iseseisvalt – leidke ise või koos õpilastega „Tagasi kooli“ infosüsteemi abil külalisõpetajaid, kes oleksid Teile ja Teie õpilastele põnevad ning aitaksid rikastada Teie õppetööd. Võimalus on kutsuda ühte tundi ka mitu külalisõpetajat, kes saaksid tegutseda paralleelselt väiksemate rühmade õpilastega. 

* Kui tegutsete koostöös kolleegidega – korraldage päris oma kooli „Tagasi kooli“ päev või „Tagasi kooli“ nädal. Näiteks saate teha nii, et ühe päeva jooksul annavad teatud kindlat tundi külalisõpetajad igale Teie kooli klassile või teatud vanuseastmele, või nii, et igal päeval „Tagasi kooli“ nädala jooksul on Teie koolis mõni külalisõpetaja. Läbi võite viia ka üritusi, kus kogu koolipere või teatud klasside õpilastega kohtuvad korraga mitmed külalisõpetajad. Leidke just oma kooliperele sobivaim formaat!

Fokusseerides tegevusi ühele päevale või nädalale saate kutsuda külalisõpetajaid ka külla õpetajate tuppa ning tutvustada näiteks lähemalt oma kooli ja mõelda ühiselt võimalustele kooli arengule kaasa aitamiseks.

Külalisõpetajate leidmine

Selles on üheks abiliseks „Tagasi kooli“ infosüsteem, mille leiate meie kodulehelt www.tagasikooli.ee. Juba praegu leiate sellest enam kui 600 külalisõpetajat kõige erinevamatelt elualadelt ning see arv aina kasvab: inimesi, kes soovivad teha kooliga koostööd, on palju, ja neid jätkub kõigisse Eesti piirkondadesse.

Selle kõrval on olete alati oodatud leidma külalisõpetajaid ka otse oma tutvusringkonnast, kooli vilistlaste või lapsevanemate seast!

Tundide kokkuleppimine 

Võtke huvipakkuvate külalisõpetajatega ühendust, rääkige läbi tunni või kohtumise eesmärgid ja ootused ning leppige kokku konkreetne aeg, millal tund toimub.

Parim aeg “Tagasi kooli” fookusnädala jaoks tunni kokkuleppimiseks algab juba nüüd – et oleks mugav võimalus tegevusi ette planeerida.

Kui kokkulepe külalisõpetajaga on tehtud

Palun registreerige tunni kokkulepe ka „Tagasi kooli“ infosüsteemis. Nii saame hoida ülevaadet sellest, kui palju ja millised tunnid juba kokku lepitud on, ning seda jagada ka meediaga ja aidata omalt poolt vajadusel kaasa teatud piirkondade jaoks külalistundide kokkuleppimisele. Tundide registreerimise oluline lisaväärtus on veel selles, et nii Teil, Teie koolil kui külalisõpetajal tekib selle kaudu külalistundide ülevaade, sh info selle kohta, kui paljude õpilasteni on külalisõpetajad jõudnud ning millistel teemadel on tunnid toimunud. 

Tundide kokkuleppeid saate registreerida nende külalisõpetajatega, kes on infosüsteemis olemas. Seepärast julgustage võimalusel ka neid, kes veel ei ole registreerunud, oma kontot www.tagasikooli.ee lehel looma.

Et näha, millistes koolides on 2013. aastal külalistunde registreeritud, klõpsake siin: www.tagasikooli.ee/moju/koolid-kus-on-toimunud-kulalistunnid

„Tagasi kooli“ meeskond on valmis Teid aitama mis tahes küsimuste korral – võtke meiega ühendust aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 574 27645.

Head soovid ja põnevaid külalistunde!

Triin Noorkõiv ja Tiina Pauklin, „Tagasi kooli“ eestvedajad

Copyright © MTÜ Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit 2018