25.02.2014 head keelehuvilised

 

Juba sel teisipäeval, 25. veebruaril kell 16.00 esineb Tartu ܜlikooli eesti keele võõrkeelena professor Birute Klaas-Lang rahvusteaduste sarja raames Eesti Rahvusraamatukogus loenguga "Eesti keel maailmas - keele kestlikkus ja suhted teiste keeltega"œ.

Loengus küsitletakse eesti keele kestlikkust ja seda mõjutavaid tegureid, paigutades ühtlasi need tegurid Euroopa ja maailma keelepoliitilisse konteksti. Kas miljon emakeelset kõnelejat, riigikeele ja Euroopa Liidu ametliku keele staatus tagavad eesti keelele igikestva püsimise? Kuidas sellele püsimisele saab kaasa aidata riigi, haridusasutuse, kasutaja jt tasanditel?

Birute Klaas-Lang on Tartu ܜlikooli eesti keele võõrkeelena professor alates 1999. aastast. Oma uurimistöös on ta eelkõige keskendunud keeletüpoloogiale, väliseesti keelele ning eesti keele võõrkeelena omandamise ja õpetamise uurimisele, olles teadustöö kõrval olnud ka õpikute autoriks. Professor Klaas-Lang on praegu ka Helsingi Ülikooli külalisprofessor. Teda on tunnustatud Valgetähe teenetemärgi, Balti Assamblee medali ja Leedu Komandöri ristiga.

Lähem teave ja registreerumine: http://www.ut.ee/rahvusteadused

Lugupidamisega

Eva-Kaia Vabamäe

Filosoofiateaduskonna arendusjuht

Tartu Ülikool

Jakobi 2-116

tel +372 737 6148; +372 55 608 051 (6148)

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

http://fl.ut.ee/

Copyright © MTÜ Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit 2018